Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM
#1
Bir Orhan veli Kanık Şiiri, Gençlik üzerine yazmış olduğu bu şiirde bir geçmişe özlem, eski günleri arayış içinde olan konu ile karşılaşacaksınız. Orhan Veli'nin bir akımın öncüsü olduğunu şiirde serbestliği savunduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu şiir ile bunu görmektesiniz...


Ah! Neydi Benim Gençliğim


Nerede böyle hüzünlenmek o zaman;
İçip içip ağlamak,
Uzaklara dalıp şarkı söylemek;
Hafta sekiz ben eğlentide;
Bugün saz,yarın sinema,
Beğenmedin Aile Bahçesi;
Onu da beğenmedin,parka;
Sevdiğim dillere destan;
Sevdiğim,
Meyil verdiğin;
Ben dizinin dibinde elpençe divan,
Samanlık seyran.
Nerde,
Nerde,
Nerde böyle hüzünlenmek o zaman!..

ORHAN VELİ KANIK Serbes Şiirleri...
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiirini inceliyorsunuz. AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiiri, AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiiri oku, AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiiri indir, AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiiri sözleri, AH! NEYDİ BENİM GENÇLİĞİM şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi