Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri
#1
Kadınlargünü İle İlgili Sözler, Atatük Sözleri, En Yeni Kadınlar Günü İle İlgili Sözler, 8 MArt Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Sözler


Atatürkün Kadınlar İle İlgili Sözleri 1
Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.
Atatürkün Kadınlarla İlgili Sözleri 2
Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe; hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlat yetiştirme'nin güçlüklerini biliyoruz. Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!


Atatürkün Kadınlar İle İlgili Kısa Sözleri 3
Kadının en büyük vazifesi analıktır! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkiyle anlaşılır.


Atatürkün Kadınlar İle İlgili Özlü Sözleri 4
Dünyada hiç bir milletin kadını "Ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim," diyemez!

Atatürkün Kadınlar İçin Söylediği Sözler 5
Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.

Atatürkün Kadınlar İle İlgili Sözleri 6
Dünyada her şey kadının eseridir.


Atatürkün Kadınlarla İlgili Sözleri 7
Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!


Atatürkün Kadınlar İle İlgili En Güzel Sözleri 8
Bizim dinimiz hiç bir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir! Allah'ın emrettiği şey erkek ve kadın müslümanların ilim ve irfan edinmeleridir. Kadın ve erkek bu ilim ve irfanı aramak ve nerede bulursa oraya gitmek ve onunla mücehhez olmak mecburiyet'indedir.

Atatürkün Kadınlar İle İlgili Sözleri 9
Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.


Atatürkün Türk Kadını İle İlgili Sözleri 10
Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.

Atatürkün Kadınlar İle İlgili Özlü Sözleri 11
Tarlalarda erkeklerle birlikte çalışan, kasabalarda pazar yerine giden, yumurta ve tavuğunu satan, ondan sonra kendisine gerekenleri bizzat satın alan, çalışmalarının hepsinde kocalarına yardımcı olan kadınlar!.. Ben bu kadınlar arasında kocalarından daha iyi işten anlıyanlara ve hesap yapanlara rastladım.

Atatürkün Kadınlarla İlgili Sözleri 12
Din icabı olan tesettür, kadınların külfetini mucip ve adaba aykırı olmayacak basit şekilde olmalıdır. Tesettür şekli kadını hayatından, mevcudiyetinden tecrit edecek şekilde olmamalıdır!
Atatürk'ün Kadınlar İle İlgili Sözleri 13
Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır.


Atatürkün Kadınlar İle İlgili Kısa Sözleri 14
Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiirini inceliyorsunuz. Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiiri 21-02-2017, Saat: 10:46 tarihinde sitemize eklenmiştir. Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiiri, Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiiri oku, Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiiri indir, Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiiri sözleri, Atatürk'ün Kadınlar Günü Sözleri şiiri downloadKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  15 Temmuz Demokrasi Marşı Sözleri admin 0 263 08-07-2017, Saat: 01:05
Son Yorum: admin
  Babalar Günü İle İgili Anlamlı Sözler admin 0 284 14-06-2017, Saat: 01:11
Son Yorum: admin
  Çannakkale Resimli Sözleri Çanakkale İle İlgili Sözler admin 0 1,726 16-03-2017, Saat: 10:28
Son Yorum: admin
  8 Mart Kadınlar Günü Resimli Mesajları admin 0 722 01-03-2017, Saat: 13:22
Son Yorum: admin
  Kadınlar Günü İçin Sözler Kadınlar Gününe Özel Mesajlar admin 0 563 21-02-2017, Saat: 10:46
Son Yorum: admin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi