Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir
#1
BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir


Olayların aydınlatılmasında polis, bu yöntemi kullanıyor. Sorgu sırasında konuşmaktan kaçınan şüpheliler, 'beden dilleri'nin ihanetine uğruyor


Yalanı tespit konusunda uzmanlaşan güvenlik güçleri, özellikle konuşmaktan kaçınan ya da yalan söyleyen zanlıların sorgusu sırasında 'beden dili' analizine başvurarak sonuç almaya çalışıyor. Vücudun yalan söyleyen kişiyi ele verdiğine dikkati çeken uzmanlar, "Sözsüz davranışlar, sözlü davranışlar kadar kontrol altında tutulamaz" diyorlar.

Sahte Gülüş: Yüz kasları bilinçli olarak kullanılınca, sahte gülüşe neden olur. Bu gülümseme, gerçeği gibi simetrik değildir.

Gerginlik: Aşırı gergin insanlar, yalan söylerken daha az gülümser, yalan işaretlerini gizlemeye daha az yatkındırlar.

Dil Sürçmesi: Yalan söyleyenlerde ya da gergin kişilerde dil sürçmesi, kekeleme ve konuşma bozuklukları artar.

Asabi Organlar: Ayak, bacak ve eller yüzümüzden daha fazla ipucu verir. Yüzde belli edilmemeye çalışılan ruh hali, konuşma sırasında bu organlarda kendini ele verir. Yalan söylerken onaylayıcı baş sallama hareti ile ayak ve bacak hareketleri artar.

Ses Yükselmesi: Ses yüksekliği, kendine güveni ve baskınlığı gösterir. Yalan söyleyen ya da gergin kişilerde ses seviyesi düşer. Otururken sallanma, el hareketler ile ayak hareketlerindeki artış kişinin rahatlığını gösterir.

Usta Yalancılar
Yalan söylemekte usta kişiler, önce kafasında tasarladığı kurguya kendisini inandırabilen kişilerdir. Kurgu inanılır olduğunda vücut doğal olarak karşı tarafa herhangi bir sinyal vermez.

En Sık Rastlanan Yalan Hareketleri
Ağız kapama, burna dokunma veya kaşıma, gözleri kaşıma, boyun kaşıma, yaka çekiştirme

alıntı 
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiirini inceliyorsunuz. BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiiri, BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiiri oku, BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiiri indir, BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiiri sözleri, BEDEN DİLİ'niz sizi ele verebilir şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi