Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevreci Minikler Fidan Diktiler
#1
Mehmetçik İlkokulu Çevreci Minikler Fidan Diktiler

Mehmetçik İlkokulu Çevreci Minikler ile çok farklı. Orman Haftası münasebetiyle “Bir İnsan Bir Fidan” sloganı ile üniversite alanında 160’a yakın fidan dikimi yapıldı. Her öğrencinin kendi fidanını diktikten sonra künyesini fidana asarak yarınların daha güzel olması için büyük bir adım atmış oldular. Okul Müdürü Mahfuz Yılmaz ve Çevreci Miniklerden sorumlu Sefa Tuaç ve Çetin Savun böyle bir günü organize ederek öğrencilerin doğa ile buluşmasına imkan sağladılar. Siirt Üniversitesi Yeşil Alan Sorumlusu Abdurrahman Yıldız gerek fidan temini gerekse fidanların dikimi için her türlü imkan ve desteği sağlayıp 15 Temmuz Hatıra Ormanı oluşmasında öncü olmuştur. Hâlihazırda üniversitenin yeşillenmesi için gerekli çalışmaları sürdüren Yıldız minik ellerin toprak ile buluşup çevreye ve doğaya karşı duyarlı bir nesil yetişmesi için SefaTuaç  öğretmenimizin getirmiş olduğu bu projeye destek vermemek mümkün değildi. Böyle çalışmaları her zaman destekleyeceklerini ifade ettiler.


[/url]5D0jQM.jpg
 
[url=https://hizliresim.com/EPLjR9]EPLjR9.jpg


Okul Müdürü Mahfuz Yılmaz: Bugün öğrencilerimiz kazma, kürek hatta elleriyle çukurlar açarak, fidanları diktiler. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras daha iyi bir dünya olmalıdır. Çevreyi ve doğayı seven 160 minik el yarınlarına yeşil bir dünya bırakacağına inançları gözerinden okunuyordu. İstendik davranışları ancak yaparak ve yaşayarak kazanacaklar. Ormanları sadece kitaplarda okuyarak değil bizzat gidip yaşayarak ve üreterek öğrendiler. Bugün öğretmeni ile öğrencisi ile, velisi ile yarınlara güzel bir miras bıraktığımızın düşüncesindeyim. Yaptıkları çalışmanın herkese örnek olmasını umduklarını dile getirdi. Son olarak  Siirt Belediyesi, Siirt Üniversitesi ve Orman Genel Müdürlüğü’ne vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz.
 
oO5J62.jpg


Çevreci Minikler Sorumlusu Sefa Tuaç: “Bir İnsan Bir Fidan” sloganı ile hareket ederek her öğrencinin kendi fidanını kendi elleri ile dikmesi bu vesile ile öğrencilerimizin yaşayarak öğrenmesine imkan sağladık. Bugün diktikleri bu fidanlar yarın büyüyüp ağaç olunca, Siirt Üniversitesini kazandıklarında geleceğine nasıl büyük bir yatırım yapmış olduklarının bizzat şahidi olacaklar. Bize her türlü desteği sağlayan Siirt Üniversitesi Yeşil Alan Sorumlusu Abdurrahman Yıldız böyle bir organizasyon sağlamamızda destek olduğu için öğrencilerim adına çok teşekkür ederim. Ne zaman güzel bir işe kalkışsak her zaman yanımızda duran idarecilerime de teşekkür ederim. Öğrenciler odak olunca; koşturan Rehber Öğretmenlerimiz Çetin Savun ile Muhammed Yıldız Hocama, öğrencilerime ve velilerimize çok teşekkür ederim. İmece sözlükte bir kelime olmadığını, bugün burada müdürü ile öğretmeni ile öğrencisi ile ve velisi ile bunu bizzat yaşadık. Çevreci Miniklerin bu yıl 6 projesinden 3. sü olan 15 Temmuz Mehmetçik İlkokulu Hatıra Ormanı Siirt’imize hayırlı olsun.

gOgQ92.jpg4aANGQ.jpg
BU KADAR AZ OKUYAN BİR MİLLET İÇİNDE YAZMAK, BAŞLI BAŞINA BİR DEVRİMDİR...
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiirini inceliyorsunuz. Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiiri, Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiiri oku, Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiiri indir, Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiiri sözleri, Çevreci Minikler Fidan Diktiler şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi