Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ?
#1
Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ?

Bir gün Nasreddin Hoca'nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış. Birisi :

- Hocam demiş niye ahırın kapısına iyi bir kilit takmadın sanki ?
Bir başkası :
- Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor ? diye konuşmuş.
Bir diğeri de :
- Hocam demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasına en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nerden baksan dökülüyor. Hoca kızmış :
- Yahu demiş, iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi ? Hırsızın hiç mi suçu yok ?
                Geçen hafta şiir gibi olan Kurtalan ilçemizi şiir ile anlatırken bu hafta eğitim camiasında yaşanan komik hırsızlığı da fıkra ile gündeme getirmek istedim. Yukarda anlatılanlarda olduğu gibi her iki tarafı da haksız bulup, hem mağduru olan tarafı hem de hırsızı suçlu buluyorum.
Çevresel olarak çok güzel bir yerde olan Kurtalan İlçe Milli Eğitim hala eski püskü bir binada olup dışarıdan gelen öğretmenlerin köye mi geldik dercesine bir yapı ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Sözüm ona geçen hafta 16 tane kuruma imza atılmışken. Emniyete bir dakika olan kurum yanı başında Kaymakamlık, Öğretmen Evi, Ziraat Bankası, Okullar, Askeriye ve gece geç saatlere kadar açık olan bir halı saha varken bu hırsız nasıl cesaret edip Milli Eğitim’e girmiş hayret ediyorum.  Pentagon Beyaz Saray’ın etrafında bile bu kadar kurum söz konusu değilken.
Milli Eğitim’in kapı ve pencerelerine baktıysanız hırsızın içeriye girerken çokta zorlanmadığını anlayabilirsiniz. İçeri girerken de yükte hafif pahada ağır olan birkaç cihazı alıp gitmiş. Belki de bir mesaj beni yetiştirdiğiniz gibi devam ediyorum hayatıma dercesine…
-          Yahu diyorsunuz, iyi, güzel de kabahatin hepsi bizim mi ? Hırsızın hiç mi suçu yok ?
Hırsız insan; aciz, çalışmayı sevmeyen, miskin, başkalarının malına göz dikebilen insan kılığında olan bir kişi ki bu hırsız kutsal bir kurum olan eğitim kurumuna el attıysa, ben bu hırsıza bir şey demem. Çünkü o anlayamaz ancak bizimde buradan kendi payımıza düşen dersi almamız gerektiğine inanıyorum.
 
Sefa Tuaç
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiirini inceliyorsunuz. Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiiri, Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiiri oku, Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiiri indir, Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiiri sözleri, Hırsızın Hiç mi Suçu Yok ? şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi