Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları
#1
İslâmiyet ile bugünkü Hristiyanlık arasındaki

belli başlı ayrılıklar şunlardır:


1. Hristiyanlık'ta teslis akidesi olduğu halde İslâm'da tevhid akidesi vardır.


2. İslâm bütün semâvî dinleri ve peygamberleri içine alır; Hristiyanlık ise, yalnız Kitab-ı mukaddes'i hak bilir ve Kur'an-ı Kerim'i vahye dayalı bir kitap olarak kabul etmez.

3. Hristiyanlık, insanın doğuştan günahkâr olduğunu ve bu sebeple temizlenmesi için vaftiz edilmesi gerektiğini savunur; İslâm ise, bütün insanların günahsız doğduğunu ve hiç kimsenin bir başkasının günahını yüklenmeyeceğini belirtir.

4. Hristiyanlıkta papaz ve rahiplerin günah çıkarmak ve affetmek yetkisi vardır; İslâmiyet'te ise, günahlar yalnız Allah tarafından bağışlanır.

5. Hristiyanlık'ta Hz. İsa'nın sözleri Allah kelâmı olarak telakki edilir; İslâmiyet'te ise, ilâhi emirler vahiy yoluyla, Cebrâil vasıtasıyla bildirilir.

6. Hristiyanlar'a göre İsa (a.s) çarmıha gerilmiştir. İslam'a göre ise, Allah onu kendi katına yükseltmiştir.

7. Her ne kadar bugünkü Hristiyanlar, kendi dinlerinin son din olduğunu iddia ediyorlarsa da, bu iddiânın İslâm nazarında hiç bir geçerliliği yoktur. Çünkü 'Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir...' (Âli İmrân, 3/19) Ye artık 'Kim İslâm'dan başka bir dine yönelirse, onunki kabul edilmeyecektir ve o, âhirette de kaybedenlerden olacaktır' (Âli İmran, 3/85) .
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiirini inceliyorsunuz. İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiiri, İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiiri oku, İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiiri indir, İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiiri sözleri, İslamiyet İle Hristiyanlığın Farklılıkları şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi