Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti
#1
Yahudilerin Ticaret Anlayışı
Allah Yahudileri ticari donanımlar ile donatmıştır. Bunun yanında birlik ve beraberlikleri, birbirlerine sahip çıkmaları onları bugün az bile olsalar en güçlü ırk haline getirmiştir. Bunun getirmiş olduğu olumsuzluklar diğer dine ait tüm insanlardan kendilerini üstün ve ayrı görmüşlerdir. Bir Yahudi ancak bir Yahudi ile arkadaş dost olur anlayışı onların olmazsa olmazlarındandır. Geçmişten günümüze kadar bu huy ve karakterlerini sürdürmüş dünyanın her yerinde aynı şekilde devam ettirmişlerdir. Bir Yahudi gerçekten ticaretin dehası ve birliğin sembolü olacak ender topluluklardandır.


Geçmişten günümüze kadar bu anlayış onlarda devam etmiştir Mesela kendi dini dışında bir bakkal ona yakın bile olsa, daha ucuz dahi satsa ondan alış veriş etmez. Uzakta dahi bir Yahudi bakkal açtığını bilse gidip oradan alış verişini yapar. Bu onlarda ırkçılıktan gelen bir karakterdir. İstisnasız tarihin her döneminde bu tip örnekler karşınıza çıkacaktır. 


Peygamber Efendimiz Zamanında Müslüman olan Yahudiler dahi ticari zekaları alkışa değerdi. Ancak bu ticari zekaları az buçuk hile yanıltmaca şeklinde olduğunu söyleyebiliriz. Mesela elma sattığı zaman Peygamber Efendimizin en sevdiği meyve geldi, her derde deva, her hastaya şifadır. Çar çabuk tüm elmalarını satar karlı bir işe imza atmış olurdu. İşe böyle bir topluluk şuan dünyayı yönetiyor. Bu tesadüf değildir...


Flankes
Ara
Cevapla
#2
Demekki neymiş itten post yahudilerden dost olmazmış...
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiirini inceliyorsunuz. Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiiri, Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiiri oku, Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiiri indir, Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiiri sözleri, Peygamber Efendimizin Zamanında Yahudilerin Ticareti şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi