Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEVGİDEN YANA
#1
SEVGİDEN YANA

Sevgi bir inancın gücüdür
Fedakârlıkla ölçülen.
Dillenerek
Sözlerle beslenen,
Özlenerek
Gözlerde büyüyen

Yanında
Bir azıktır
Dünyaya gelirken.

Sevgi
Bir boşluktur.
Sen içindeysen
Doyulmaz hoşluktur

Olmazsa olamazsın
Gelmeden
Bak heybene
Yoksa
Yaşayamazsın.

Böyle bir anlatımla,
Dolu olsun hayatın
Sınırını aşma
Azığından şaşma

Heybendeki azığın
Çok söylenen
Özelliği var elbette
Sürprizleri ve gizemiyle
Götürür seni
İyiliğe, güzelliğe

Şifresi, sırrıyla konarak içine
Çift yaratıldı her nesne.
Sevdanın yarısı eşinle
Yarısı seninle.

Ortaya çıksa da başka yerlerde
Çeker cazibeyle seni,
Bütünün bir yarısı ile diğeri.
Bilinmez nerededir birleşme yeri.

Sevgi sevgiye değdiğinde
Buna aşk denir
Seven daima sevilir
Aşkta
Sevgiye sevgi verilir.


HALUK
31.ekim 2016Sevgi yaradılış anından itibaren yaratılanlarla beraberdi. Bu nedenle “sevgi hiç kapımı çalmadı ki.” Mazeretine sığınmaya kalkanlara inanmayın. Onlar sevgiyi göstermeye özgüvenleri olmadığı için yaşamlarına buyur edememiş olanlardır. Veya onu duymak istemeyenlerdir. Oysa Dünya’ya gelirken torbasında azık olarak sevgi vardı. Bunun farkına varamadıkları için sevgiyi kişiselleştirememişlerdir. Sevginin taklit olanını kabullendikleri için kendi kişiliklerinde saklı olan aslı fark edemezler.
Sevginin en mükemmel özelliği özgün ( kişisel ) olmasıdır. Başkalarını taklit ederek sevmeye çalışanlar sevginin özgün olduğunu ve kendi kişiliğinde saklı olduğunu bilmezler. Bazıları ruhlarında açıkça var olan ve kendisini gizleme ihtiyacı olmayan “özgün sevgilerini” görmezlikten gelirler. Bunu anlamak oldukça güçtür.
Bu insanlar kişisel olmayan, başkalarına ait, güzel buldukları, sevgiyi yansıtmaya çaba gösterirken içlerinden fışkıran, doğal sevgi parlamasını göremeyenlerdir.
Yaşadığımız dünya ile hayallerimizin dünyasının aynı olduğunu fark etmemek, gökte dolun ay gibi parlamak yerine, mehtabı yansıtan bir su birikintisi olmayı tercih etmektir.
Dünya yaşamındaki beden, akıl ( bilinç ), ve ruh ortaklığını bilen kişiler için bu üçlü yaşam ahenginin özgün sevgi olduğunu bilmek zorunludur.
Ara
Cevapla
#2
Şifresi, sırrıyla konarak içine
Çift yaratıldı her nesne.
Sevdanın yarısı eşinle
Yarısı seninle.
BU KADAR AZ OKUYAN BİR MİLLET İÇİNDE YAZMAK, BAŞLI BAŞINA BİR DEVRİMDİR...
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda SEVGİDEN YANA şiirini inceliyorsunuz. SEVGİDEN YANA şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. SEVGİDEN YANA şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. SEVGİDEN YANA şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. SEVGİDEN YANA şiiri, SEVGİDEN YANA şiiri oku, SEVGİDEN YANA şiiri indir, SEVGİDEN YANA şiiri sözleri, SEVGİDEN YANA şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi