Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı
#1
Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı

Yerli Malı Öyle Değil Böyle Kutlanır!!!!


Siirt Mehmetçik İlkokulu yine farkını ortaya koydu. Yerli malı kullanmanın önem arz ettiği bir dönemde öyle bir çalışmaya imza atılar ki 7’den 70 e her kesimin takdirini topladılar. Tutum, Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftası etkinliklerinde klasikleşen “ Evden bir şeyler getirip sınıfta kutlamak.” Yerine ülkemizin ürünlerini tanıtan stantlar kurdurarak öğrencilerin bizzat stantları dolaşarak hem bilgi edinmesi ve kendi bütçesine uygun alışveriş yapması haftanın ne kadar kapsamlı ve anlamlı bir şekilde kutlandığının kanıtıdır. 
 
Öğrencilerin yaşayarak öğrenmesine imkan sağlayan bu etkinlik sayesinde gelecekte daha güçlü bir Türkiye olacağının bizzat göstergesidir. Farklı düşünen bu eğitimci arkadaşlar sayesinde geleceğe daha umutlu baktığımı söyleyebilirim. Stantlar hem yöresel hem de ülke çapındaki ürünler ile dolu olması, kuru yemişinden teknolojik ürününe kadar düşünülmesi bu organizasyonun ne kadar kapsamlı olduğunun göstergesidir. Bununla kalmayıp okul genelinde şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenleyip ve bu çalışmalar ile sergi açmaları, dereceye giren öğrencileri ödüllendirmeleri etkinliğin okulun tamamının aktif rol aldığının göstergesidir. Sergiyi dolaştığımda çocukların Dolara hayır Türk Lirasına evet şeklindeki çalışmaları milli bir uyanışın göstergesidir. Böyle eğitimci arkadaşlar var olduğu sürece yarınlar elbet aydınlık olacaktır.  Siirt Mehmetçik İlkokulu bir kez daha gösterdi ki devlet okulları kolejlere eş değer bir eğitim ve öğretim ortamı sağlayabildiğinin ispatıdır. Böyle çalışmaların diğer okullara iham olması temennisi ile bu organizasyonda emeği geçen arkadaşlarımızı ayrıca kutlarız.

Organizasyondan Sorumlu Eğitimci Arkadaşlar
Mahfuz Yılmaz, Yaşar Ekinci, Bayram Polater, Ebru Arpacı, Bilgi Yılmaz, Çetin Savun, Muhammed Yıldız, Emine Kısrık Bağçeci, Servet Uğur, Sefa Tuaç ve destek veren diğer arkadaşlarımız hepinizin emeğine sağlık....

Standlar
1- Siirt Pazar (Her Türlü Kuru Yemiş ve Baharat) 
2- Işık Manavı
3- Vestel Siirt Anabayi
4- Yerli Kitap Satantı
5- Siirt Bahattin Büryan
6- Siirt Kültür Turizm Müdürlüğü[/url]5LLGNR.jpg
[url=http://hizliresim.com/WggGoY]WggGoY.jpg


ZMMOnG.jpg

m44JN0.jpg


zaaJOj.jpg


m44Ja8.jpg
Siirt'in Meşhur Büryan Stantı
BU KADAR AZ OKUYAN BİR MİLLET İÇİNDE YAZMAK, BAŞLI BAŞINA BİR DEVRİMDİR...
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiirini inceliyorsunuz. Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiiri, Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiiri oku, Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiiri indir, Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiiri sözleri, Siirt Mehmetçik İlkokulu Yine Farklı şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi