Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YÜREKLERE DEĞEBİLMEK
#1
YÜREKLERE DEĞEBİLMEK
Hepimizin duyguları, korkuları ve hayalleri var değil mi? Aslında farkımız yok birbirimizden. Ayrıntıları saymazsak beklentilerimiz bile aynı. Peki nedir ayıran bizleri ?
Bugün okulun bahçesinde, belediyemizin hediyesi oyun alanında oturup, çocuklarımı izlerken geldi aklıma. Nedir dedim insanları bu kadar farklı yapan birbirinden. Detaylar mı ? Pek aklıma yatmadı. Sonra birden bir ses duydum yan tarafımdan "Ama hep sen önce kaymak istiyorsun !" diyordu bir meleğim diğerine. İşte o an cevabımı almıştım. İnsanları farklılaştıran hırslarıydı.
Kimimiz makam, şöhret, kimimiz mal, mülk, servet, kimimiz ise ahiret hırsıyla fabrika ayarlarımızdan sapmıştık. Sonra yeniden döndüm çocuklara ve onları farklı kılanın ne olduğunu anlamaya çalıştım. Çünkü istekleri, hırsları ve tepkileri çok benziyordu. Henüz bünyelerine virüs bulaşmamıştı. Akıllarından geçeni anlamaya çalıştım ama nafile başaramadım. Sonra jetonum paraşütle de olsa düştü. Onların farkı akıllarıyla değil, yürekleriyle, duygularıyla ve en temiz arzularıyla hareket etmeleriydi. Bir kez daha idrak ettim ki onları analmak için yüreklerine değebilmem gerekiyordu. Korkmadan, başkalarının ne diyeceğini düşünmeden, mesleki reflekslerden uzak durarak, onlarla birer arkadaş olabilmem gerekiyordu.
Bir el uyandırdı beni daldığım hülyadan. "Lavaboya gidebilir miyim?" sesi geldi ardından. Tebessüm ile sallanan baş ile uğurladım onu ve dedim ki kendi kendime "Felsefenin yeri burası değil, gerçek sevginin ocağında kirlenmiş fikirlere yer yok. O nahif yüreklere değebilirsen yeter. Teferruatı boş ver....."
Dr. Cihangir UYGUN - 11/06/2015
Ara
Cevapla
#2
Sen cihangir uygun kalemine yüreğine sağlık...
Ara
CevaplaKonu Açıklaması

Şu anda YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiirini inceliyorsunuz. YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiirini sitemizden ücretsiz ve üye olmadan okuyabilirsiniz. Kendi şiirlerinizi eklemek için üye olmak zorundasınız. YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiiri tarihinde sitemize eklenmiştir. YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiiri sitemize gönderilmiş ve site yöneticileri tarafından egitimcisairler.com sitemize eklenmiştir. Gönderen kısmı belirtilmemiş şiir ve yazılar sitemizde alıntıdır. YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiiri, YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiiri oku, YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiiri indir, YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiiri sözleri, YÜREKLERE DEĞEBİLMEK şiiri downloadHızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi