Facebook

Sitemize üye olup şiir ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Hemen Ücretsiz Üye Olun!

Eğitimci Yazar ve Şairler (Eyaş), içmeden aşk sarhoşu olan ve gelecek nesillere benimde bir kaç kelamım var diyenlerin sitesi.

Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 374
» Son Üye: HUSEYIN65
» Toplam Konular: 5,444
» Toplam Yorumlar: 5,814

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 56 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 56 Ziyaretçi

Son Yorumlar
Kadınlar Günü İçin Sözler...
Forum: Belirli Gün ve Haftalar Şiirleri
Son Yorum: admin
Dün, Saat: 10:46
» Yorumlar: 0
» Okunma: 11
İçinde Seni Seviyorum Bul...
Forum: Aşk ve Sevgili Mesajları
Son Yorum: admin
Dün, Saat: 00:23
» Yorumlar: 0
» Okunma: 12
Ünlü Şairlerden Derleme E...
Forum: Sevgi Şiirleri
Son Yorum: admin
Dün, Saat: 00:03
» Yorumlar: 0
» Okunma: 10
Kürtçe Burç İsimleri
Forum: Kürt Kültürü ve Tarihi
Son Yorum: admin
20-02-2017, Saat: 00:03
» Yorumlar: 0
» Okunma: 11
Kürtçe Renkler ve Okunuşl...
Forum: Çend Gotinê Hêsinî(Özlü Sözler)
Son Yorum: admin
20-02-2017, Saat: 00:01
» Yorumlar: 0
» Okunma: 10
Kürtçe Sayıları Öğrenme K...
Forum: Çend Gotinê Hêsinî(Özlü Sözler)
Son Yorum: admin
19-02-2017, Saat: 23:56
» Yorumlar: 0
» Okunma: 8
Fuzûlî'nin Kürtçe Şiirler...
Forum: Kürtçe Şiirler
Son Yorum: admin
19-02-2017, Saat: 23:45
» Yorumlar: 0
» Okunma: 10
En Yeni Kürtçe Resimli Aş...
Forum: Kürtçe Şiirler
Son Yorum: admin
19-02-2017, Saat: 23:22
» Yorumlar: 0
» Okunma: 20
Ayrılık Şiiri Ayrılık İle...
Forum: Ayrılık Şiirleri
Son Yorum: admin
19-02-2017, Saat: 22:50
» Yorumlar: 2
» Okunma: 407
Deli Deli Sözler Komik De...
Forum: Komik Sözler
Son Yorum: admin
17-02-2017, Saat: 09:59
» Yorumlar: 0
» Okunma: 17

 
  Kadınlar Günü İçin Sözler Kadınlar Gününe Özel Mesajlar
Yazar: admin - Dün, Saat: 10:46 - Forum: Belirli Gün ve Haftalar Şiirleri - Yorum Yok

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Söz ve Mesajları
2_dnyakadinlargnmesajlari.jpg

Kadınlarv Günü Resimli Mesajlar


8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Kısa, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri 2016, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Facebook, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Twitter, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Whatsapp,En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Yeni,En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Kısa, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri 2016,En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Facebook, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Twitter, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Whatsapp, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Yeni, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri instagram

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri indir,8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri facebook,dünya kadınlar günü 2014 resimli mesajları,kadınlar günü mesajları görseller,dunya kadinlar günü sözleri,dunya kadinlar gunu resimli mesajlar,dünya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri facebook paylaş,8 mart dünya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SÖZLERİ
Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canim. Kadınlar günün kutlu olsun
Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.
Ey hayatımın kutup yıldızı oldun nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum doğru yolu buldum seni seviyorum kadınlar günün kutlu olsun .
Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.8-Mart-D%C3%BCnya-Kad%C4%B1nlar-G%C3%BCn...%B1-24.jpg


Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.
Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Sekiz  Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.
Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.
Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim.
Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri paha biçilemeyen dünyanın en güzel kadınına; Kadınlar günün kutlu olsun!
Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.
Canım arkadaşım, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
Dostum, arkadaşım, sırdaşım! Bir gün, umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Seni çok seviyorum! Kadınlar günün kutlu olsun.
Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü, aslında, senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun Anneciğim.images?q=tbn:ANd9GcToslLV02W3wC86SZFyU3t...9PPSa9fjyA


Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!
Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.
Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileğiyle.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.
Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hayallerinizin boş çıkmaması ümidiyle, kadınlar gününüz kutlu olsun.
Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın.. Kadınlar günün kutlu olsun!
Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.
Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.
Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki varsın bir tanem. Kadınlar günün kutlu olsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim..
Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim. Sevgilim, bir gün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur… Kadınlar Günün Kutlu Olsun
Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun.
Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..
Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
Bütün kadınların 8 mart dünya kadınlar gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.
Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.
Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. 8 mart dünya kadınlar gününün kutlu olsun..seni çok seviyorum.
Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Like
Tweetle


8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Kısa, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri 2016, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Facebook, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Twitter, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Whatsapp,En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Yeni,En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Kısa, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri 2016,En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Facebook, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Twitter, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Whatsapp, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Yeni, En Güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri instagram

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri indir,8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri facebook,dünya kadınlar günü 2014 resimli mesajları,kadınlar günü mesajları görseller,dunya kadinlar günü sözleri,dunya kadinlar gunu resimli mesajlar,dünya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri facebook paylaş,8 mart dünya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SÖZLERİ
Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canim. Kadınlar günün kutlu olsun
Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.
Ey hayatımın kutup yıldızı oldun nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum doğru yolu buldum seni seviyorum kadınlar günün kutlu olsun .
Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.
Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.
Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.
Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim.
Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri paha biçilemeyen dünyanın en güzel kadınına; Kadınlar günün kutlu olsun!
Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.
Canım arkadaşım, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
Dostum, arkadaşım, sırdaşım! Bir gün, umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Seni çok seviyorum! Kadınlar günün kutlu olsun.
Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü, aslında, senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun Anneciğim.
Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!
Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.
Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileğiyle.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.
Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hayallerinizin boş çıkmaması ümidiyle, kadınlar gününüz kutlu olsun.
Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın.. Kadınlar günün kutlu olsun!
Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.
Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.
Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin, iyi ki varsın bir tanem. Kadınlar günün kutlu olsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim..
Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim. Sevgilim, bir gün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur… Kadınlar Günün Kutlu Olsun
Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun.
Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..
Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
Bütün kadınların 8 mart dünya kadınlar gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.
Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.
Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. 8 mart dünya kadınlar gününün kutlu olsun..seni çok seviyorum.
Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.[url=http://www.sozsepeti.com/8-mart-dunya-kadinlar-gunu-sozleri/#][/url]

Bu konuyu yazdır

  İçinde Seni Seviyorum Bulunan Hazır Aşk Sözleri
Yazar: admin - Dün, Saat: 00:23 - Forum: Aşk ve Sevgili Mesajları - Yorum Yok

Seni Seviyorum Sözleri


seni_seviyorum_mesajlari.jpg3a091f1081024f64fa5d.jpg

Seni Seviyorum Resimli Mesajları

İçinde Seni Seviyorum Bulunan Hazır Aşk Sözleri


İlla uzun cümleler mi kurmak lazım. Seni seviyorum desem yeterli olmaz mı?

Kaldım, tamda o kara gözlerinde kaldım. Tekerrür eden dilime bakma sen... Seni seviyorum demek dışında daha çok söyleyeceklerim var.

Dünüm, bugünüm, yarınım… Bütün zamanların karşılığı seni sevmekle eşdeğerdir sevgilim.

Bir şarkıyı besteler gibi özenle besliyorum hislerimi sana karşı. İlham aramaya gerek yok çünkü sen varsın. Başka bir söz aramaya gerek yok çünkü sen benim aşkımla varsın. Seni seviyorum.

Her gecenin bir sabahı, her dünün bir yarını, her duygunun bir karşılığı vardır: Seni seviyorum.

seni-seviyorum-mesajlar%C4%B1.jpg

Bir umut bulunur hiç bitmeyecek, bir ateş bulunur hiç sönmeyecek, bir su bulunur hiç tükenmeyecek. Bir de ölüm bulunur hiç ölünmeyecek. Seni seviyorum, seni sevdikçe sonsuza kadar yaşamış olacağım.

“Seni Seviyorum” dünyanın söylenmesi en kolay olduğu kadar cesaret etmesi en zor sözüdür. Her insanın yüreği el vermez söylemeye. Benim yüreğimdeyse seni sevmekten başka bir söz yok sevgilim. Cesur olmayı bana sen öğrettin.

Senden hariç her şey bir yana, sen sol yanıma! Gelecek günlerin hatrına: Seni Seviyorum.

Aşk bir kelime olsaydı bütün sözlükleri, bir sayı olsa bütün matematiği, bir formül olsa bütün kimyayı sana vermek isterdim. Ancak ben sana yalnız sevgimi verebiliyorum.

Bazen iki kelime özetler hayatı... Seni Seviyorum...

JpQA.jpg
 
İmkansızı düşünürsen seni buldum. Seni imkansız olarak görürken gerçeğin kendisini buldum: Seni Seviyorum.

Kelebek kadar ömrümüz olsa dahi, bütün ömrüm boyunca, başka bir şey düşünmeden seni seveceğim.

Bir dermanı bulunmazmış bu aşkın, derman isteyen kim! Çare de sensin, ümit de. Yaşam da sensin, ölüm de. Sen varsan ben varım. Seni sevmekten başka ilacım mı var?

Seni sevmek dışımda, özlüyorum mesela,aklımdasın hep kısacası nefesimdesin.

Seni-Seviyorum-Mesajlar%C4%B1.jpg

Bir şarkının sözünde, bir şiirin dizesinde, bir melodinin tınısında, bir rüzgarın esintisinde, bir aşkın en derininde; senin sevgin var sevgilim.

Belki de beni yaşama bağlayan şey sadece senin bana olan sevgindir. Susuz yaşayamaz ya çiçekler, ben de senin sevgin olmadan yaşayamam o zaman. Seni sevmekten başka bir amacım olamaz sevgilim.

Kokladığım her çiçekte, duyduğum her sözde, gördüğüm her yerde sadece sen ve senin aşkın var.

Sana koşuyorum sadece sana. Ceplerimde topladığım mevsimler var. Sıcağıyla, soğuğuyla bütün bir ömrü sana getirdim. Seni sevmek zamanı olsun diye bütün yaşamım.

Seninle bütün olasılıkların gerçekleşmiş haliyim. Mucizelere inanmamı sağlayan sendin, şimdi bir mucizeyi de beraber yaratalım sevgilim. Seninle tamamen sonsuzluğa gidelim.

Hayatımın anlamı olmak için gelmiştin bana. Yazılıydı bu kaderimde. Şimdi ise seni daha çok seviyorum, dualarım eklensin kaderime diye.

Seni sevmekten başka bildiğim bir şey yok benim. Senin aşkından başka her şeye karşı cahilim.

sen-seviyorum-sozleri.jpg
Şirin Seni Seviyorum Resimleri

Seni öyle çok seviyorum ki; aklım başımdan, yüreğim bedenimden uçup gidiyor.

Hiçbir şey seni sevmek gibi değil sevgili, her şey sadece senden ve gözlerinden ibaret.

Sevmenin en sek tonundayım bugün ve yine hiçbir şey yapmadan seni sevme eylemime devam ediyorum kaldığım yerden. Seni sevmek sürekli devam eden bir eylem sevgili, seni sevmek öyle bir iki ay değil ömre sığdırabilinceye kadar sevmek demektir.

Sadece bugün değil yıllarımı alsa da seni seveceğim sevgili. Sen sevilecek en değerli mücevher, gezilecek en güzel şehir, keşfedilecek en berrak denizsin. Seni gezerek, görerek, bilerek ve hissederek sevmek gerek.

Kendi kalp atışlarımdan bir haber yaşarken takıldı kulaklarım senin kalp atışlarına. Ben senin kalp atışlarını sevdim sevgili, bundan daha ötesi mi var?

seni-seviyorum-sozleri-530x250.jpg

Ellerimle dokunduğum saçlarında kaldı parmak izlerim, hiçbir yağmur silemedi. Senin ve benim varlığımın en güzel yeriydi saçların; ben seni ilk saçlarından sevdim sevgili, buram buram sen kokan upuzun saçlarından.

Esmer yüzünün hemen altında duran gülümsemene tutuldum ben senin, parlayan gülüşünle geldi kalbimin yazı. Ben seni öylesine sevmedim, ben seni ölesiye sevdim sevgili.

Yine çalsan kapımı baksan, parmak uçlarımda piyano çalsan… Geceleri korkunca kulağıma sevdiğim şarkıları fısıldasan, sen benle bütün olsan ben senden hiç kopmasam. Nasıl bir aşk sevgili bu bende ki ne senden öteye gidebiliyorum ne sensiz bu dünyayı sevebiliyorum. Çok seviyorum, çok!

Aynı şarkıda kilitlendi kalplerimiz. Biz seninle bir şarkının giriş kısmında tanıştık, nakaratına kalmadan ruhlarımızı bedenlerimizle birlikte semaya taşıdık. Seni sevene kadar geçen süre bir nakarata varamadan yıl oldu sevgili, seni sevmek emek isteyen ve hızlı gelişen bir eylem.

I-love-you-resim.jpg

Hiç beklenmedik bir anda çaldın kapımı içerisi boş mu diye… Boştu sevgili, seni görünce diyemedim boş diye. O kalp oracıkta hemen dolmuştu. Senin aşkın bana ömürlük olmuştu. Seni seviyorum.

Gel bak aşkına hala aynı yerinde asılı duruyor kalbimin. Seni sensiz bekleyen günlerimin hatrına kal sevgili. Seni seven bu kalbin en sağlam yerini kırma, orası benim yaşam merkezim. Sen onları bırak, ben seni herkesten daha çok severim.

Kalbim attığı sürece ve nefes alıyorken hala seni sevmeye bir ömür daha sığdırabilirim. Bir insan ne kadar sevebilir herkese ben gösterebilirim. Sevilen sen olunca sevmek anlamlı oluyor, bu anlamı anlatmak, herkesi ışığına boğmak isterim.

Seni sevmenin ötesinde bu hissettiklerimin avucuma bıraktıkları… Bir insanı sevmek şiir beslemekten değil şiir yazmaktan geçer. Bense sana şiirler besliyorum sevgili, öldürmüyorum sevdiğin şiirleri, öldürmüyorum noktalarını, virgüllerini. Öldürmeyeceğim sevgili, sevgimi de şiirlerini de öldürmeyeceğim. Kendimi bildiğim sürece seni ve şiirlerini seveceğim.

Adımlarını takip eder yüreğim, benim senden başka yolum yok. Her köşe başında sana çıkar kalbim benim senden başka sevebilecek bir aşkım yok.

 1208898_obfe6.jpg
Cemal Süreya Seni Seviyorum

Sadece seni değil; sana dair ve sana ait her şeyi seviyorum bu gece yine. Koydum kırık kadehime şarabı; gözlerinden başladım sevmeye önce, gerdanına takıldı gözüm sonra bir de gerdanından devam ettim sevmeye. Bütün gece dipten tırnağa sevdim seni, yarın gece yine seveceğim bile isteye.

İçimde yaşayan büyümüş bir çocuğun dudaklarından çıkacak iki kelimeye bakar aşk: “Seni Seviyorum”.

Seni seviyorum sözlerinin şimdilik sonuna geldik. Sevgiliye gönderebileceğiniz daha fazla söz için aşk sözleri, anlamlı sözler ve sevgiliye iltifat sözleri yazılarımıza göz atabilirsiniz. Yorum yaparak sizde aşkınızı haykırabilirsiniz.


Kahraman-Tazeo%C4%9Flu-S%C3%B6zleri.jpg

Bu konuyu yazdır

  Ünlü Şairlerden Derleme En Güzel On Şiir
Yazar: admin - Dün, Saat: 00:03 - Forum: Sevgi Şiirleri - Yorum Yok

Sizlere Edebiyatımıza Damga Vuran 10 Güzel Şiir
en-guzel-siir.jpgHERSEY SENDE GiZLi


Yerin seni cektigi kadar agirsin 
Kanatlarin cirpindigi kadar hafif.. 
Kalbinin attigi kadar canlisin
Gozlerinin uzagi gordugu kadar genc... 
Sevdiklerin kadar iyisin 
Nefret ettiklerin kadar kotu.. 
Ne renk olursa olsun kasin gozun
Karsindakinin gordugudur rengin.. 
Yasadiklarini kar sayma: 
Yasadigin kadar yakinsin sonuna; 
Ne kadar yasarsan yasa, 
Sevdigin kadardir omrun.. 
Gulebildigin kadar mutlusun 
Uzulme bil ki agladigin kadar guleceksin 
Sakin bitti sanma her seyi,sevdigin kadar 
sevileceksin. 
Gunesin dogusundadir doganin sana verdigi deger 
ve karsindakine deger verdigin kadar insansin 
Bir gun yalan soyleyeceksen eger 
Birak karsindaki sana guvendigi kadar inansin. 
Ay isigindadir sevgiliye duyulan hasret 
ve sevgiline hasret kaldigin kadar ona yakinsin 
Unutma yagmurun yagdigi kadar islaksin 
Günesin seni isittigi kadar sicak. 
Kendini yalniz hissetigin kadar yalnizsin
ve guclu hissettigin kadar guclu.
Kendini guzel hissettigin kadar guzelsin.. iste budur 
hayat! 
Iste budur yasamak bunu hatirladigin kadar yasarsin 
Bunu unuttugunda aldigin her nefes kadar usursun
ve karsindakini unuttugun kadar cabuk unutulursun 
Cicek sulandigikadar guzeldir 
Kuslar otebildigi kadar sevimli 
Bebek agladigi kadar bebektir 
ve herseyi ögrendigin kadar bilirsin bunu da ogren,
SEVDIGIN KADAR SEVILIRSIN

CAN YUCEL 


ANLATAMIYORUM 

Ağlasam sesimi duyar mısınız, 
Mısralarımda; 
Dokunabilir misiniz, 
Gözyaşlarıma, ellerinizle? 
Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, 
Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu 
Bu derde düşmeden önce. 
Bir yer var, biliyorum; 
Her şeyi söylemek mümkün; 
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum; 
Anlatamıyorum. 


Orhan VELİ 


BEN SANA MECBURUM 


Ben sana mecburum bilemezsin 
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum 
Büyüdükçe büyüyor gözlerin 
Ben sana mecburum bilemezsin 
İçimi seninle ısıtıyorum. 

Ağaçlar sonbahara hazırlanıyor 
Bu şehir o eski İstanbul mudur 
Karanlıkta bulutlar parçalanıyor 
Sokak lambaları birden yanıyor 
Kaldırımlarda yağmur kokusu 
Ben sana mecburum sen yoksun. 

Sevmek kimi zaman rezilce korkuludur 
İnsan bir akşam üstü ansızın yorulur 
Tutsak ustura ağzında yaşamaktan 
Kimi zaman ellerini kırar tutkusu 
Bir kaç hayat çıkarır yaşamasından 
Hangi kapıyı çalsa kimi zaman 
Arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu 

Fatih'te yoksul bir gramofon çalıyor 
Eski zamanlardan bir cuma çalıyor 
Durup köşe başında deliksiz dinlesem 
Sana kullanılmamış bir gök getirsem 
Haftalar ellerimde ufalanıyor 
Ne yapsam ne tutsam nereye gitsem 
Ben sana mecburum sen yoksun. 

Belki haziran da mavi benekli çocuksun 
Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor 
Bir şilep sızıyor ıssız gözlerinden 
Belki Yeşilköy'de uçağa biniyorsun 
Bütün ıslanmışsın tüylerin ürperiyor 
Belki körsün kırılmışsın telaş içindesin 
Kötü rüzgar saçlarını götürüyor 

Ne vakit bir yaşamak düşünsem 
Bu kurtlar sofrasında belki zor 
Ayıpsız fakat ellerimizi kirletmeden 
Ne vakit bir yaşamak düşünsem 
Sus deyip adınla başlıyorum 
İçim sıra kımıldıyor gizli denizlerin 
Hayır başka türlü olmayacak 
Ben sana mecburum bilemezsin. Attila İLHAN

BEKLENEN 

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni,
Gelme, artık neye yarar? 

Necip Fazıl KISAKÜREK 

Bir Gün Anlarsın

Uykuların kaçar geceleri, bir türlü sabah olmayı bilmez.
Dikilir gözlerin tavanda bir noktaya,
Deli eden bir uğultudur başlar kulaklarında
Ne çarşaf halden anlar ne yastık.
Girmez pencerelerden beklediğin o aydınlık.
Onun unutamadığın hayali,
Sigaradan derin bir nefes çekmişçesine dolar içine.
Kapanır yatağına çaresizliğine ağlarsın.
Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

Bir gün anlarsın aslında her şeyin boş olduğunu.
Şerefin, faziletin, iyiliğin, güzelliğin.
Gün gelir de sesini bir kerecik duyabilmek için,
Vurursun başını soğuk taş duvarlara.
Büyür gitgide incinmişliğin kırılmışlığın.
Duyarsın,
Ta derinden acısını, çaresiz kalmışlığın.
Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

Bir gün anlarsın ne işe yaradığını ellerinin.
Niçin yaratıldığını.
Bu iğrenç dünyaya neden geldiğini.
Uzun uzun seyredersin aynalarda güzelliğini.
Boşuna geçip giden günlerine yanarsın.
Dolar gözlerin, için burkulur.
Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

Bir gün anlarsın tadını sevilen dudakların.
Sevilen gözlerin erişilmezliğini.
O hiç beklenmeyen saat geldi mi?
Düşer saçların önüne, ama bembeyaz.
Uzanır, gökyüzüne ellerin.
Ama çaresiz,
Ama yorgun,
Ama bitkin.
Bir zaman geçmiş günlerin hayaline dalarsın.
Sonra dizilir birbiri ardına gerçekler, acı.
Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

Bir gün anlarsın hayal kurmayı;
Beklemeyi, ümit etmeyi.
Bir kirli gömlek gibi çıkarıp atasın gelir
Bütün vücudunu saran o korkunç geceyi.
Lanet edersin yaşadığına...
Maziden ne kalmışsa yırtar atarsın.
O zaman bir çiçek büyür kabrimde, kendiliğinden.
Seni sevdiğimi işte o gün anlarsın.

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN

SEVİYORUM SENİ

Seviyorum seni
ekmeği tuza banıp yer gibi
Geceleyin ateşler içinde uyanarak
ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi
Ağır posta paketini
neyin nesi belirsiz
telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi
Seviyorum seni
denizi ilk defa uçakla geçer gibi
İstanbul'da yumuşacık kararırken ortalık
içimde kımıldayan birşeyler gibi
Seviyorum seni
Yaşıyoruz çok şükür der gibi.

NAZIM HİKMET

YAŞADIKLARIMDAN ÖĞRENDİĞİM BİRŞEY VAR

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı, yoğunluğuna yaşayacaksın bir şeyi
Sevgilin bitkin kalmalı öpülmekten
Sen bitkin düşmelisin koklamaktan bir çiçeği

İnsan saatlerce bakabilir gökyüzüne
Denize saatlerce bakabilir, bir kuşa, bir çocuğa
Yaşamak yeryüzünde, onunla karışmaktır
Kopmaz kökler salmaktır oraya

Kucakladın mı sımsıkı kucaklayacaksın arkadaşını
Kavgaya tüm kaslarınla, gövdenle, tutkunla gireceksin
Ve uzandın mı bir kez sımsıcak kumlara
Bir kum tanesi gibi, bir yaprak gibi, bir taş gibi dinleneceksin

İnsan bütün güzel müzikleri dinlemeli alabildiğine
Hem de tüm benliği seslerle, ezgilerle dolarcasına

İnsan balıklama dalmalı içine hayatın
Bir kayadan zümrüt bir denize dalarcasına

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar
Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın
Değişmemelisin hiç bir şeyle bir bardak su içmenin mutluluğunu
Fakat ne kadar sevinç varsa yaşamak özlemiyle dolmalısın

Ve kederi de yaşamalısın, namusluca, bütün benliğinle
Çünkü acılar da, sevinçler gibi olgunlaştırır insanı
Kanın karışmalı hayatın büyük dolaşımına
Dolaşmalı damarlarında hayatın sonsuz taze kanı

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına 
Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana

Ataol BEHRAMOĞLU

SESSİZ GEMİ

Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol;
Sallanmaz o kalkışta ne mendil ne de bir kol.

Rıhtımda kalanlar bu seyahatten elemli,
Günlerce siyah ufka bakar gözleri nemli.

Biçare gönüller. Ne giden son gemidir bu.
Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler;
Bilmez ki, giden sevgililer dönmeyecekler.

Bir çok gidenin her biri memnun ki yerinden.
Bir çok seneler geçti; dönen yok se

Yahya Kemal Beyatlı

OTUZ BEŞ YAŞYaş otuz beş! Yolun yarısı eder.
Dante gibi ortasındayız ömrün.
Delikanlı çağımızdaki cevher
Yalvarmak, yakarmak nafile bugün,
Gözünün yaşına bakmadan gider.

Şakaklarıma kar mı yağdı ne?
Benim mi Allahım bu çizgili yüz?
Ya gözler altındaki mor halkalar?
Neden böyle düşman görünüyorsunuz;
Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?

Zamanla nasıl değişiyor insan!
Hangi resmime baksam ben değilim:
Nerde o günler, o şevk, o heyecan?
Bu güler yüzlü adam ben değilim
Yalandır kaygısız olduğum yalan.

Hayal meyal şeylerden ilk aşkımız
Hatırası bile yabancı gelir.
Hayata beraber başladığımız
Dostlarla da yollar ayrıldı bir bir;
Gittikçe artıyor yalnızlığımız

Gökyüzünün başka rengi de varmış!
Geç fark ettim taşın sert olduğunu.
Su insanı boğar, ateş yakarmış!
Her doğan günün bir dert olduğunu,
İnsan bu yasa gelince anlarmış.

Ayva sarı nar kırmızı sonbahar!
Her yıl biraz daha benimsediğim.
Ne donup duruyor havada kuşlar?
Nerden çıktı bu cenaze? Ölen kim?
Bu kaçıncı bahçe gördüm tarumar.

N'eylesin olum herkesin başında.
Uyudun uyanamadın olacak
Kim bilir nerde, nasıl, kaç yaşında?
Bir namazlık saltanatın olacak.
Taht misali o musalla taşında.


Cahit Sıtkı Tarancı AŞK İKİ KİŞİLİKTİR


Değişir yönü rüzgârın
Solar ansızın yapraklar.
Şaşırır yolunu denizde gemi
Boşuna bir liman arar.
Gülüşü bir yabancının
Çalmıştır senden sevdiğini,
İçinde biriken zehir
Sadece kendini öldürecektir.
Ölümdür yaşanan tek başına
Aşk, iki kişiliktir.

Bir anı bile kalmamıştır
Geceler boyu sevişmelerden
Binlerce yıl uzaklardadır
Binlerce kez dokunduğun ten.
Yazabileceğin şiirler
Çoktan yazılıp bitmiştir.
Ölümdür yaşanan tek başına
Aşk, iki kişiliktir.

Avutamaz olur artık
Seni bildiğin şarkılar.
Boşanır keder zincirlerinden
Sular, tersin tersin akar.
Bir hançer gibi çeksen de sevgini
Onu ancak öldürmeye yarar.
Uçarı kuşu sevdanın
Alıp başını gitmiştir
Ölümdür yaşanan tek başına
Aşk, iki kişiliktir.

Yitik bir ezgisin sadece,
Tüketilmiş ve düşmüş gözden.
Düşlerinde bir çocuk hıçkırır
Gece camlara sürtünürken.
Çünkü, hiç bir kelebek
Tek başına yaşamaz sevdasını.
Severken hiçbir böcek,
Hiç bir kuş yalnız değildir.
Ölümdür yaşanan tek başına
Aşk, iki kişiliktir.

Ataol Behramoğlu 

Bu konuyu yazdır

  Kürtçe Burç İsimleri
Yazar: admin - 20-02-2017, Saat: 00:03 - Forum: Kürt Kültürü ve Tarihi - Yorum Yok

Kürtçe Burç İsimleri

kurtce-burc-isimleri.png

Bu konuyu yazdır

  Kürtçe Renkler ve Okunuşları
Yazar: admin - 20-02-2017, Saat: 00:01 - Forum: Çend Gotinê Hêsinî(Özlü Sözler) - Yorum Yok

Kürtçe Renkler ve Okunuşları Smile


kurtce-renk-isimleri-FDXHVDKYKQ.jpg

Kürtçe renkleri birçok insan başlıca olanlarını bilir. Ancak söz konusu tüm renkler ise bu konuda yetersiz kaldıklarını söyleyebiliriz. Bu yüzden böyle bir paylaşım yapma gereği duyduk.

Spi = Beyaz
Reş = Siyah
Sor = Kırmızı
Şin = Mavi
Kesk = Yeşil
Zer = Sarı
Qehweyi = Kahve Rengi
Qerqas (Çil Spi) = Bembeyaz
Binevşi = Mor
Pembe = Pembe
Erxewani = Şarap Rengi
Kej = Kumral
Qemer = Yağız
Qemere Vekiri = Esmer
Gewr = Açık Gri
Kerenzer- Sarışın
Bor = Kızıl
Boz = Buğday Tenli
Çür = Açık Sarı
Qiçik = Saman Sarısı
Qer = Çok Parlak Siyah
Şe = Kırmızı tonuna yakın kahverengi
Genimi = Açık Esmer
Şiri = Süt Renginde beyaz
Xaki = Haki
Pirtoqali & Turinci =  Turuncu

Bu konuyu yazdır

  Kürtçe Sayıları Öğrenme Kürtçe Sayıların Okunuşları
Yazar: admin - 19-02-2017, Saat: 23:56 - Forum: Çend Gotinê Hêsinî(Özlü Sözler) - Yorum Yok

Kürtçe Sayılar Ve Söylenişi Kürtçe Sayılar Söylenişi ve Okunuşu Smile


7qmyq5.jpg


Kürtler bile büyük sayıları söylemekte zayıf kaldığını duyduğumuzda böyle bir paylaşım yapma gereğ duyduk. Kürtçe Sayıları öğrenmek isteyenler aşağıda sırasıyla yazılan sayıların okunuşları karşılarına yazılmıştır. 


0:nîn , nîne veya tune
1: yek
2: du(didu)
3: sê(sisê)
4: çar
5: pênc
6: şeş
7: heft
8: heşt(heyşt)
9: neh
10: deh


11: yazdeh(yanzdeh)
12: dozdeh(donzdeh)
13: sêzdeh
14: çardeh
15: panzdeh
16: şanzdeh
17: huvdeh
18: hijdeh
19: nozdeh

20: bîst
21: bîst û yek
22: bîst û du(dudu)
23: bîst û sê(sisê)
24: bist ü çar
25: bist ü penç
26: bist ü şeş
27: bist ü heft
28: bist ü heşt
29: bist ü neh
30: Sih

31: Sih U yek
32: Sih U Du
33 : Sih U Se
34: sîh û çar

42: çil û du
43: Çil U Se
49: çil û neh

50: pênce
51: pênce û yek
52: pênce û du(dudu)

61: şêst û yek
66: şêst û şeş

73: heftê û sê(sisê)
87: heştê û heft
95: nod û pênc
100: sed
101: sed û yek
102: sed û du(dudu)


201: dusedûyek
202: sedûdu(dusedûdudu)
203: sedûsê(dusedûsisê)


500: pênsed
501: pênsedûyek
502: pênsedûdu(pênsedûdudu)

1000: hezar
1001: hezarûyek
1002: heyarûdu(hezarûdudu)
Jimartina ji 100î heta 1000î sed bi sed


100: sed
200: dused
300: sêsed
400: çarsed
500: pênsid(pêncsed)
600: şesid(şeşsed)
700: hefsid(hefsed)
800: hheysid(heysed)
900: nesid(nesed)
1000: hezar
10.000 = Deh Hezar
100.000 = Sed Hezar
1.000.000 = Milyon

10: deh
20: bîst
30: sîh
40: çil(çel)
50: pênce(pêncî)
60: şêst
70: heftê
80: heyştê
90: nod
100: sed

Bu konuyu yazdır

  Fuzûlî'nin Kürtçe Şiirleri Gün Yüzüne Çıktı
Yazar: admin - 19-02-2017, Saat: 23:45 - Forum: Kürtçe Şiirler - Yorum Yok

Fuzûlî’nin 'Kürtçe' şiirleriFuzûlî'nin yıllardan beridir hangi etnik kökenden geldiği tartılmıştır. Ancak şu unutulmamalıdırki Fuzuli gibi büyük bir şair birden çok dilde eser yazması şaşılacak br şey değildir. Ki Farsça nın Kürtçe ye olan yakınlığını düşünürsek bu dilde eser yazmış olması pek olağandır. Fuzûlî'nin Kürtçe şiirleri gün yüzüne çıkarıldı. Kayıp şiirler, şair Selim Temo tarafından latin alfabesine çevrildi.


736elyazmas%C4%B1.jpgFUZULÎ’NİN KÜRTÇE – TÜRKÇE LEYLÎ VÛ MECNÛN’DAN BEYİTLERİNDEN ÖRNEKLER 

4.-elyazmas%C4%B1.pngFuzûlî’nin Kürtçe-Türkçe Leylî û Mecnûn’un elyazması sayfaları.


 

Ellah tu bike le min şefeqet
Ez bikem goftarê wî rewayet

Leylî ku le me kiteb guzer kir
Eşqî hewes le wê … şerer (okunamıyor)

Ew herdu le hev kirin nizare
Yekî çû Qemer, yekî çû Zohre

Eşqî dilê wan le wan eser kir
Dûrî felekê le wan xeber kir

Elbetde bir od düşende câna
Yanup dutuşur çeker zebâna (869)

Dilden dile düşdi bu fesâne
Fâş oldı bu mâcerâ cehâne (643)

Bir saf kız oturdı biri oğlan
Cem’ oldı behiştde hûr u gılman (560)

Kız nergiz-i mest ile füsûnsâz
Oğlane satende işve vü nâz (562)

Ol kızlar içinde bir perîzâd
Kız ile muhabbet itdi bünyâd (564)


Kays oni görüb helak buldı
… (okunamadı) O gussa vü derdnâk oldı (581)
FARSÇA BAŞLIK
Ew çere gepe dikir wekî tîr
Cem Leylîyî hat jinika pîr

Got: ew çi (munasibe?) li dîn e
Şîrê derende çi nîr çi mî ne

Rûnişt-i li cem degotî qîzê
Golçere nigar-i pir temîzê

Me do hod bîst ji felanî
Eşq li te bûye nûcewanî

Baqî te debînî, te dekojî
Xûynî te mîna piling dimijî

Wekî me negot li me weha kî
Dostan li me, duşmenan tu şa kî

Rehmet li te bî, te kar rind kir
Ferhad û Şîrîn karê te nekir

Baqî te debînî çunke naga
Serê te debirrî (ew) bê şekwa

Tu ar (û ?) namûsê xe nizanî
Tu be qiçik î û ne xizan î

Bişîn qedemî xe tu, mere der
Wellah ku debî, cuda je te ser
(Se çi rehm nakî li) dê xe ye pîr
Min xeyrî te kes tunîne desgîr


736elyazmas%C4%B1.jpg
Kaynak: gazeteduvar

Bu konuyu yazdır

  En Yeni Kürtçe Resimli Aşk Sözleri Kürtçe Aşk Şiirleri Resimi
Yazar: admin - 19-02-2017, Saat: 23:22 - Forum: Kürtçe Şiirler - Yorum Yok

Resimli Kürtçe Aşk Şiirleri Resimli Kürtçe Aşk Sözleri

Sayfanın İçeriği: Kürtçe Aşk Sözleri, Yeni Şairlerden Ömer Kurt Aşk Şiirleri, Whatsaap İçin Fotoğrflı Kürtçe Aşk Nağmeleri, Duyulmamış Resimli Kürtçe Aşk Sözleri ve Şiirleri, Aşk Sözleri Kürtçe, Facebook İnstagram Resimli Kürtçe Aşk Sözleri...


16602618_1925741937712460_15465186048525...e=593B254A


16730189_1925741457712508_40341322424282...e=5939FBD4
Sevgilisi Kürt olanlara müjde hazır Kürtçe aşk sözleri

16602774_1925741054379215_10688349784615...e=59319A66


16730667_1925740744379246_47122841131005...e=594139B2
Ömer Kurt yada Ömer Kürt mü demeliyiz. Kürt Şair Ömer Kurt'an Muhteşem Kürtçe Sözler

16712008_1925740314379289_68939295071849...e=592AAFC4


16602747_1925740051045982_74299263981755...e=5945D5E3


16729199_1925738874379433_69349129616460...e=59379059


16708467_1925738077712846_31078321624789...e=594833AE


16640554_1925734674379853_19294558510848...e=592A0970


16426097_1922220001397987_32995452099437...e=593A51E5


16473161_1922213768065277_20967828601251...e=59458A4D
Ez ji te hezdikim resimleri

16640854_1922213594731961_32660353413587...e=59436F6A

16299075_1922213334731987_21383486075997...e=5942B3BE


16602638_1922211804732140_78297687054178...e=5934B94E


16640908_1922211468065507_61142073971599...e=593B0615

Bu konuyu yazdır

  Deli Deli Sözler Komik Delice Sözler
Yazar: admin - 17-02-2017, Saat: 09:59 - Forum: Komik Sözler - Yorum Yok

KOMİK APTALCA DELİCE SÖZLERKeşke bildiğimi okumak yerine, bilmediğimi okusam.


Deliye her gün bayram diyorlar da şeker dağıtan yok amk. Smile


Eğer aileniz hiç çocuk sahibi olmadıysa, büyük ihtimalle siz de piyangosunuz.


Ne güzel, senin zeka sorunun yok. Çünkü senin zekan yok.


Anlamam mozartın senfonisinden, yanık yanık çalan telde gör beni.


Aşk bir pencere gibidir. Fazla açarsan havanı alırsın.


Sigara içmek öldürür. Eğer ölürseniz, hayatınızın çok önemli bir bölümünü kaybedersiniz.


258940.jpg
Harika komik delice sözler

Bu aralar hissettiklerimin ne bir açıklaması var ne de anlamı.


Bütün kadınlar güzeldir lafı sürümden kazanmak isteyen erkeklerin uydurmasıdır.


Of. Çok sıkıldım bu hayatin ikinci kanalı yok mu?


Herkes o kadar iyi, o kadar masum ki, sanırsın bir tek cehennemde ben yanacağım.


Sözlüden zayıf aldım ama olsun önemli olan katılmaktı.


Kendimi uçurtmama bağlayıp gökyüzüne salacağım; özgürlüğüm bana özgü olmalı.


Daha son kullanma tarihine çok var. Yavaş iç meyve suyunu.


Bazı insanlar aynı manken gibi. Bak hani şu vitrinde duran, beyni olmayan!


Telefon numaramı kaybettim, sizinkini ödünç alabilir miyim?


Atalarımız zamanında Orta Asya’dan çıkıp da ters yöne gitselerdi, simdi Japon olurduk.

Kaynanamı kaybettim görenlerin görmezlikten gelmeleri rica olur.


İnsanlar Ay’a benzer. Kimseye göstermedikleri karanlık bir yüzleri muhakkak vardır.


Aşk sözle baslar, dudak ile beslenir, dokuz ay sonra baba diye seslenir.


Adamın biri komsuya gitmiş hamile kalmış. Çünkü komsu kapıya kadar geçirmiş.


Oturarak başarıya ulasan tek varlık tavuktur.


Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol dünya senin kahrını çeksin.


8b6aaaa24eefcd316d927de6eb4c1810.jpg
Kadınlar ile ilgili komik delice sözler

Tanrım kör oldum. Artık kusura bakamıyorum.


Türküm, doğruyum, çalışkanım, iyi gelirli bir bayanla evlenmek istiyorum.


Saçımı süpürge yaptım elektrik süpürgesi çıktı beni terk etti.


Ne yersen ye asit yapar ağzında falıma gerek yok zaten dişin yok ağzında.


Seni sensiz de yasayabiliyorum. En azından kafamı dinliyorum.


Sen sen ol kapı önünde aşk yapma, aşkın gözü kördür ama komsununki asla.


Paranın ne önemi var önemli olan miktarı.


Gönlünde yer yoksa bana güzelim; fark etmez ben ayakta da giderim.


Kadın hakkı diye bir şey yoktur, çünkü Hakkı erkek ismidir.


Sana yaza yaza yaz geldi. Mesaja zam geldi. Daha yazacaktım ama konturum bitti.


Erkekler limona benzer baktıkça ağzın sulanır yedikçe miden bulanır.


Kendim için bir şey istiyorsam namerdim. Allah’ım anneme güzel bir gelin nasip et! Amin.

Eskiden toz pembe hayallerim vardı; şimdi pembesi gitti tozu kaldı.


images?q=tbn:ANd9GcTiLSLwIhgSZdhQVxX0pU4...FTFbN_cgTg

Adama sormuşlar karınızla ortak bir özelliğiniz var mı? Demiş ki var aynı günde evlendik.


Karayollarında değil, senin kollarında öleyim.


Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Onuncu köyden sesleniyorum.


Elimde Japon yapıştırıcısı var ama yapıştırmaya Japon’um yok!


Bi uçurumun kenarından düşsem ve tek dalım sen olsan düşmemek için seni kökünden sökerim.


images?q=tbn:ANd9GcQS5s0iwNgKnb4bNrT453y...NpZglJB8e9

Elime aldım salladım salladım tam fışkıracaktı ki hemen ağzıma aldım. Coca cola hayatın tadı.


Dün gece seni o kadar aradım ki, soğuk vücuduma pekguzelsozler.com dokunmanı o kadar 
istedim ki, yatağa sensiz ve çıplak girmek zorunda kaldım! Nerdeydin canim pijamalarım.


Erkekler neden kendileri ile ilgilenmeyen bayanların peşinden koşar ki! Köpeklerin kullanmayacağı otomobillerin peşinden koşması gibi!


Su anda her 100 kişiden 35’i uyuyor, 10’u yemek yiyor, 25’i çalışıyor, 15’i sex yapıyor, 10’u araba sürüyor, 4’ü ders çalışıyor, 1 tane salakta elinde telefon sms okuyor!


Ey dağları taşları her şeyi yaratan rabbim her şeye ayrı bir güzellik insanlara mantık, akıl ve zeka verirken bu mesaja bakan bu kulunu niye unuttun.


Deliyim özü kar veliyim. SmileAkıllı olup dünya derdini çekeceğime safa yatar karşı tarafı çıldırtırım.


Mesele akıllı olmak değil mesele deli kalabilmek.


Deliliğime bakma sen arada bir yalan söylediğimde oluyor.


ilginc-mesajlar.jpg

Bu konuyu yazdır

  Phenomenal Woman Poems
Yazar: admin - 16-02-2017, Saat: 13:40 - Forum: Diğer Yabancı Şairler - Yorum Yok

Phenomenal Woman - Poem by Maya Angelou

Pretty women wonder where my secret lies.
I'm not cute or built to suit a fashion model's size
But when I start to tell them,
They think I'm telling lies.
I say,
It's in the reach of my arms
The span of my hips,
The stride of my step,
The curl of my lips.
I'm a woman
Phenomenally.
Phenomenal woman,
That's me.

I walk into a room
Just as cool as you please,
And to a man,
The fellows stand or
Fall down on their knees.
Then they swarm around me,
A hive of honey bees.
I say,
It's the fire in my eyes,
And the flash of my teeth,
The swing in my waist,
And the joy in my feet.
I'm a woman
Phenomenally.
Phenomenal woman,
That's me.

Men themselves have wondered
What they see in me.
They try so much
But they can't touch
My inner mystery.
When I try to show them
They say they still can't see.
I say,
It's in the arch of my back,
The sun of my smile,
The ride of my breasts,
The grace of my style.
I'm a woman

Phenomenally.
Phenomenal woman,
That's me.

Now you understand
Just why my head's not bowed.
I don't shout or jump about
Or have to talk real loud.
When you see me passing
It ought to make you proud.
I say,
It's in the click of my heels,
The bend of my hair,
the palm of my hand,
The need of my care,
'Cause I'm a woman
Phenomenally.
Phenomenal woman,
That's me. 

Maya Angelou

Bu konuyu yazdır